środa, 24 sierpnia 2016

W niedzielę dwa ogrody...

28 sierpnia (zamiast Otwocka) odwiedzimy Parkową Galerię Rzeźby Juana Soriano, którą stworzył Marek Keller (kilka osób z STR już tam było parę lat temu, ale warto zajrzeć raz jeszcze, zwłaszcza w pełni lata i coś jeszcze przybyło)

Owczarnia dziś: ścieżki w parku wysypane białym żwirem, czyste stawy, odnowiony domek rządcy i pobielona stodoła z nowym, przeszklonym dachem. Niby zwyczajna podmiejska rezydencja, jakich w okolicach Warszawy całkiem sporo.

A jednak niezwyczajna. Pod wiekowymi lipami stoją kilkumetrowe rzeźby, jakich nie uświadczysz nie tylko w mazowieckim krajobrazie...  głowy wielkich ptaków, jakby wyjętych ze starych płaskorzeźb Azteków, ale jakoś współczesnych, więc jeszcze bardziej intrygujących. Jak ta, która nazywa się „Narodziny ptaka”. Marek tłumaczył Juanowi jak dziecku, że ptaki wykluwają się z jaj. A Juan na to, że jego zdaniem tak przychodzą na świat tylko pospolite kury.
Zresztą – rzeźba kury też jest. Z brązowymi jajami ukrytymi w otwartym brzuchu.
W stodole stoją mniejsze figury, mając za postumenty drewniane skrzynki, w których przyjechały z Meksyku...

Takiego parku i takiej stodoły nie ma nigdzie poza Owczarnią.Start pod MCK godz.10,00
Ale, żeby tam dojechać trochę pokręcimy trasa: Milanówek - Falęcin - Brwinów - Podkowa Leśna - Żółwin - Owczarnia - Milanówek

Na zakończenie znów wizyta w ogrodzie, tym z dzwoneczkami w Milanówku na Piotra Skargi - w podziękowaniu za wspaniały orszak ślubny Marty i Marcina. Zapraszamy