poniedziałek, 15 czerwca 2015

Rodzinny Rajd Rowerowy z TCJ Jaktorów

A jak rodzinny, to rodzinny. Tereska zabrała wnuczki, Stefana i Michała, ja żonę i córkę i brata, Beata męża,
Zbyszek żonę, Agnieszka męża, Monika narzeczonego, Andrzej Mietka i było rodzinnie.
I nawet tempo było rodzinne, przez pierwsze 5 km dopóki ja ciągnąłem przyczepkę z chłopakami Tereski, ale jak zmieniono konia i do przyczepki zaprzęgnięto Marcina to 25 nie schodziło, było i 30, rodzinnie jak cholera. A Marcin nie odpuścił już do końca.


Start główny w Jaktorowie, 20 km do Walerian wspaniałą trasą. W Walerianach w OSP czekał na nas pyszny żurek, chleb ze smalcem i  ogóry. Gdy już dobrze pojedliśmy ruszyliśmy pieszo do szkoły w Walerianach na piknik Wsparliśmy co nieco szkołę, znowu pojedliśmy, trochę jak to na pikniku w coś tam "zagraliśmy" i wracać do OSP już było ciężko.
 

Wynajęliśmy furmankę, i początkowo nawet się jechało ale jak Marek zaczął robić za woźnicę to konie się trochę rozjeżdżały, cała droga była nasza. Ale dojechaliśmy, wio koniku, a jak się postarasz... i postarały się bo to były dwie panny, dowiozły nas do OSP.
Tam zakończenie. Nagrody, dyplomy i znowu żarcie, ciasto.
Triumfowawaliśmy jak zwykle w kategorii najliczniejsza grupa (było nas 21),
w kategorii  narzeczeni nagrodę odebrali Monika z Dominikiem.
 Dzięki Tadziu za zaproszenie, dziękujemy całemu TCJ a w szczególności kucharzowi. (na zdjęciu obok)

Powrotną drogę wybraliśmy nieco inną, ale znów RODZINNE  tempo. Przekręciliśmy 60 km. a Marcinowi to chyba trzeba zaliczyć 120.
(więcej zdjęć w galerii)


Rajd rowerowy z "Jedynką"

W czwartek 11 czerwca kilka osób z naszej sekcji (Agnieszka, Teresa, Marcin, Michał, Mateusz i Adam) pomagali w przeprowadzaniu Rajdu Rowerowego dla uczniów SP nr 1 w Milanówku. Przez cały tydzień trwał w tej szkole tydzień rowerowy, a właśnie w czwartek w w ramach tego tygodnia odbył się 14 kilometrowy rajd na trasie Milanówek - Podkowa - Milanówek. Wspaniała inicjatywa nauczycieli i rodziców tej szkoły. Fajnie,że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę. Niech dzieciaki łapią bakcyla na rower, a o przyszłość STR Milanówek nie będziemy się martwić.
Zapraszam do Galerii zdjęć.