sobota, 24 lutego 2018

PLANY NA 2018

W zakładce "kalendarz" ukazał się już plan wycieczek na rok 2018. Może ulec jeszcze modyfikacji,
ale ramowo już jest.
Proszę o komentarze, sugestie i propozycje zmian. Przed rozpoczęciem klepniemy jako obowiązujący, choć nie do końca, bo jak się pojawią nowe zjawiska nie znane do tej pory to jesteśmy elastyczni. Nie ma jeszcze w kalendarzu imprez miejskich, ale te zwykle w sobotę więc się zmieszczą, i zachęcam szczególnie.
Pojawiły się w kalendarzu 3 terminy tras autorskich, zachęcam do zgłaszania swojej wycieczki osobiście zaplanowanej.
O ile niedzielne wycieczki są lekkie do ogarnięcia, poniżej kilka słów o wyjazdach kilkudniowych, zapisach i terminach.
Zaczynamy 18 marca w Gruzińskiej Przystani w Łazach.
Trasy, kilometry i szczegóły poszczególnych wyjazdów na bieżąco na stronie.
Jedziemy!!!

Majówka STR -  termin 28 kwietnia - 3 maja, nasza klubowa impreza (choć nie wykluczam osób z zewnątrz), są dwie propozycje;
Roztocze - baza noclegowa w Krasnobrodzie lub okolicy: trzy trasy terenowe po Roztoczu, wycieczka do Zamościa i ewentualnie wycieczka autokarowa do Lwowa.
Tutaj jest jednak pewien problem z dojazdem do bazy, dogodnych połączeń pociągowych brak, albo indywidualnie dojazd do bazy samochodami, albo wspólny zorganizowany transport busem, ale to zależy od ilości chętnych.
Jeziorsko - to zalew na Warcie ok 50 km od Łodzi. Dojazd pociągiem do Łodzi bezproblemowy, baza noclegowa nad zalewem Jeziorsko w okolicach Peczniewa. Też ciekawe trasy terenowe do Załęczańskiego Parku Narodowego, do Zamku w Łęczycy, gdzie rządzi diabeł Boruta, termy w Uniejowie, oraz wycieczki do Sieradza i Kalisza na kołach.

Lista chętnych na stronie informacje. Jeśli ktoś bez względu na miejsce (Roztocze czy Jeziorsko) jedzie na majówkę po prostu wpisuję "Majówka STR", jeśli chce  tylko i wyłącznie Roztocze lub Jeziorsko, proszę zaznaczyć. Sprawa pilna, noclegi na majówkę trzeba już rezerwować. Zapisy do 3 marca. (e-mailem, telefonicznie itp do mnie)

Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej - ŻYCHLIN, k/ Konina
organizator Ciklo Konin - większość chętnych już zapisana, kto ma jeszcze chęć zapraszam na stronę organizatora o ile są jeszcze wolne miejsca.

Skarżyski Rajd Rowerowy - 9 czerwca (data może jeszcze ulec zmianie, np tydzień później, choć nie sądzę). Byłem tam kilka razy ale jeszcze nigdy z STR, naprawdę polecam, o szczegółach  i  zapisach w kwietniu na stronie.

Lubartów - ŚWIĘTO ROWERU - to 25 jubileuszowa edycja tej imprezy. Byłem raz, ale teraz jadę. Tylu rowerzystów jeszcze Polska nie widziała, trzy lata temu kiedy byłem, zjechało się 13,5 tys, ale jest mnóstwo tras, atmosfera, dobrze się jedzie. A że jest to Święto jedniodniowe, a my z daleka,
trzeba się organizować. Mamy miejsce na zalewem w Firleju, trzeba tylko zgłosić wcześniej. Zapisy do końca kwietnia, lista na stronie. Wyjazd do Firleja w sobotę 23 czerwca pociągiem do Dęblina, do Firleja na kołach ok. 60 km, 24 Lubartów _ Święto, powrót na bazę do Firleja, powrót do domu 25 w poniedziałek.

Kujawska setka - zaproszenie od Cyklisty Włocławek. Termin 14 - 15 lipca (z dojazdem 13, piątek)
zapisy już i jak najszybciej. (koszt 85 zł plus nocleg z piątku na sobotę)
Zainteresowani bliższymi informacjami proszę o kontakt.

Sielpia - Konecki Maraton Rowerowy - znana sprawa, zgłoszenia do 1 sierpnia, aby podać listę do organizatora, reszta na miejscu, 7-9 września.

Przyjezierze - 14-16 września - organizator Przygoda Toruń, zapisy indywidualne po ogłoszeniu informacji na stronie organizatora.

Sardynia - dwutygodniowa wyprawa wakacyjna, szczegóły rozpracowywane, termin druga połowa września, wyprawa sakwiarska, objazdowa. Dojazd, raczej dolot samolotem, szczegóły za miesiąc a chętnych już zapisuję, bez szczegółów.