poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Szlak Trójmiasta Ogrodów otwarty

Uroczyście otworzyliśmy Szlak Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów, szlak na razie bez szlaku
(czyli oznaczenia) ale trasy są zapisane, przewodnik z mapami wydany, i około 200 rowerzystów przebrnęło pierwszą próbę. 26 kilometrowy szlak otworzyła pani Burmistrz Milanówka, Milanowskie Centrum Kultury przygotowało grilowy piknik. Dopisali goście z Warszawy, Grodziska, Mszczonowa, Pruszkowa, nie brakowało rowerzystów z Brwinowa, Podkowy Leśnej i Milanówka - mieszkańców trzech miast przez  które przechodzi szlak,  no i prawie cała ekipa STR.
Szlak pokonywaliśmy w grupach, różnie się jechało, jedni się trochę pogubili, inni co kawałek przystawali aby przyjrzeć się bliżej obiektom na trasie, a jeden nadgorliwy przewodnik wręcz robił wykłady, ale chyba wszyscy dotarli na piknik. Ci co startowali z Milanówka na kiełbachę zasłużyli po całej pętli, startujący z Brwinowa i Podkowy po przekąsce i odpoczynku musieli jeszcze wrócić na trasę.

Od dziś trasę można zacząć w dowolnym miejscu i wrócić do miejsca startu. Mam nadzieję, że będzie to zachęta dla turystów z poza naszego rejonu, a i dla mieszkańców nowe doświadczenia, nowe wiadomości a jak przyjadą do was goście, zaproście ich z rowerami,  macie przewodnik, wsiadajcie na rowery pokażcie naszą okolicę i opowiadajcie, jak ten jeden nadgorliwy z naszych, a potem, potem można na grila. Bo tak od rana to tym dymem z nad rusztu samemu się można uwędzić.
 więcej zdjęć w galerii 2

ps. Pani Burmistrz ruszyła w pierwszej grupie, dałem jej najlepszych opiekunów, młodych, prężnych, znających trasę a i tak się w połowie zgubiła, ale na piknik dotarła, z mężem.