niedziela, 20 października 2013

Palmiry 2013

Na 53 Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry oprócz harcerzy udali się też rowerowi turyści.
Nasza Sekcja wystawiła dwa zastępy. Pierwszy ruszył z Milanówka pod dowództwem harcmistrza Adama, drugi z Pruszkowa którym nie wiadomo kto dowodził ale dotarli wszyscy.

Spotkaliśmy się na Polanie "Jerzyków" w Puszczy Kampinowskiej.
Tam również połączyliśmy siły z grupą Włocławsko- Płocko- Sochaczewsko - Łódzką. Na Polanie "Jerzyków" był wstęp do głównych obchodów tego święta, które uroczyste zakończenie miało na cmentarzu w Palmirach.

Tam był apel poległych, salwa honorowa, przypomnienie historii tego miejsca.
Trochę się wymarzliśmy, wieczór nie był za ciepły.
Powrót do Milanówka już w zupełnej ciemności.

Udział wzięli zastęp nr.1 z Milanówka -  Adam, Monika, Jarek, Dominik, Rafał, Michał, Zbyszek, Paweł, zastęp nr.2 z Pruszkowa - Paweł, Heniek, Mietek, Andrzej, - dołączyli również zagubieni skauci Marian z Benkiem.Po powrocie na rozgrzewkę zastęp z Milanówka zakończył całość pizzą przy ognisku u Dominika.
W galerii zdjęć fotorelacja Pawła z całej wyprawy, na której "buraki" z Milanówka, uroczystości w Palmirach i na Polanie "Jerzyków" oraz spotkanie z rowerzystami z innych klubów, z którymi mam nadzieję jeszcze nie raz się spotkamy. Pozdrowienia dla Włocławka, Płocka, i Łodzi, Sochaczewa też chociaż nie mieliśmy okazji się poznać, ale wszystko przed nami.