wtorek, 2 kwietnia 2019

8 Gwiazda Niepokalanej

7 kwietnia (niedziela) wyjazd do Niepokalanowa.
Start pod MCK Milanówek godz.10,15
Trasa asfaltowa; Milanówek - Izdebno - Kaski - Niepokalanów - (powrót podobną trasą, lecz nieco innymi drogami) - dystans 65 km.
W Niepokalanowie byliśmy już nie raz, ale za każdym razem z innym celem. Tym razem zobaczymy powstałe we wrześniu ubiegłego roku Światowe Centrum Modlitwy o Pokój z nowym ołtarzem Maryjnym.
Ołtarz Adoracji do niepokalanowskiej kaplicy został wykonany ze złota, srebra i kryształu. Maryja stała się Monstrancją dla dużej, 20-centymetrowej, rozświetlonej Hostii, ukazanej spod rozchylonych szat Niepokalanej. Postać Maryi otacza wieniec ze srebrnych lilii, które wraz ze słonecznymi promieniami tworzą świetlistą poświatę. Na jednej z warstw kryształu znalazło się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana.
Otóż na świecie ma powstać 12 takich "Gwiazd", na różnych kontynentach. Powstało już siedem; w Betlejem w Izraelu, w Madjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusuko na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd, Kibeh w Rwandzie, Dagupan na Filipinach i ósma Niepokalanów - Polska.
Po zwiedzeniu kaplicy przejażdżka po okolicy z przewodnikiem rowerowym z Niepokalanowa.