poniedziałek, 18 maja 2015

Zlot w Smerzynie

Na XIII Ogólnopolski Zlot Aktywu Turystyki Kolarskiej PTTK udała się piętnastka z STR.
Organizatorem byli rowerzyści Torpedo Solec Kujawski. A, że Smerzyn dość daleko na początek zaliczyliśmy pociąg z Błonia do Torunia z przesiadkami. W Toruniu wpadliśmy na starówkę do Mikusia Kopernika, i w drogę na kołach do Smerzyna, przeciwny wiatr dawał się we znaki, wyszło 67 km, ale dotarliśmy na 15 minut przed otwarciem zlotu.
Główny rajd zlotowy to wycieczka do Wenecji. Tak , tak byliśmy w Wenecji gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej - Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm. Zgromadzono  tu kilkadziesiąt niezwykłych eksponatów - między innymi 17 zabytkowych parowozów, wagony o najróżniejszym przeznaczeniu - towarowe, pasażerskie, drezyny ręczne i motorowe...  
Tuż obok ruiny zamku - ... średniowieczne ruiny zamku Krwawego Diabła Weneckiego oraz jedna z największych w Europie wystaw średniowiecznych machin oblężniczych.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Pałac w Lubostroniu - Pałac wzniesiony został w latach 1795-1800 przez hrabiego Fryderyka Skórzewskiego na obszarze folwarku Piłatowo, którego nazwę na obecną zmieniono w 1800 r. ("sercu lube ustronie"). 
Dystans 55 km ( i perfekcyjna obstawa rajdu grupy z Włocławka)

 A późnym popołudniem konkursy (nie poszło nam najlepiej), zabawa (tam już nan szło) a całość,
no baza i organizacja bomba. Brawo Torpedo. 
A że przy okazji złotu były 
X urodziny Torpedo 
odśpiewaliśmy im życzenia
(oto fragmencik  )

... Przybierzało do Smerzyna STR, grając pięknie Torpedowcom na tej, tej. 
Chwała na wysokości, życzymy szerokości, niech kręci Torpedo...

Wracaliśmy na kołach do Bydgoszczy, poprowadzili nas cykliści Gryfa (dzięki). Odstawiliśmy rowery do samochodu, obejrzeliśmy trochę Bydgoszcz i pociągiem do domu. 
Złapaliśmy trochę doświadczenia, podejrzeliśmy co nieco bo za rok Zlot Aktywu w Milanówku. 

Więcej zdjęć w galerii, dużo więcej...