poniedziałek, 18 września 2017

Najbliższy weekend

sobota -  Rajd po Milanówku                                                           
start Starodęby godz.11,00                                     W pogoni za Szarlotką -rajd na orientację
                                                                                    - niedziela
                             Start MCK  Milanowek godz.8,30 
                    (start dla naszej grupy we Mszczonowie
                     godz.10,15 -   jedziemy wszyscy razem
                                             jako ostatnia grupa )

Ogólnopolski Rajd - Przyjezierze


Odwiedziliśmy kolejne miejsce,  po raz pierwszy -  Ogólnopolski Zlot Turystyki Kolarskiej PTTK - Przyjezierze organizowane przez Przygodę Toruń. I chyba będziemy pojawiać się tam częściej. Organizacja na piątkę, wspaniała trasa i pogoda dopisała (chyba mieli układy tam na górze bo się nie zapowiadało). Część z nas przyjechała z Konina (dokąd udaliśmy się pociągiem) a część samochodami. W piątek uroczyste rozpoczęcie i zabawa. W sobotę rajd główny wokół jeziora Gopło,
zwiedziliśmy Kruszwicę i wspaniałą Kolegiatę z jeszcze wspanialszym przewodnikiem. Zaliczyliśmy rejs statkiem Rusałka po Gople, gdzie mogliśmy podziwiać wyczyny wioślarzy. Następnie odwiedziliśmy siedzibę Dyrekcji Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia na półwyspie Potrzymiech. Tu wiele ciekawostek o tym rejonie usłyszeliśmy od samego dyrektora, o gęsi gęgawie wiem już sporo, to najliczniejsze siedliska tego ptactwa w Polsce. Mogą przelecieć 600 km bez zatrzymania, my przejechaliśmy 90 z przerwami. Po przybyciu na bazę konkursy, gril i zabawa, i ubaw też był dobry.
No i trofeum to najcenniejsze, dla najaktywniejszej ekipy, dla STR Milanówek.


A klubów było sporo z Grudziądza, Płocka, Solca Kujawskiego, Konina, Poznania, Gdyni, Bydgoszczy, Inowrocławia, Sochaczewa, Szczecina, Strzelna, Kruszwicy, Krosna Odrzańskiego i może jeszcze innych. Integracja rowerowa sprzyja, nawiązaliśmy nowe kontakty, w pamięci utkwiło Ciklo Konin. Dziękujemy Przygodzie za zaproszenie i polecamy się na przyszłość.


 Zapraszam do Galerii.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy klasztor 5 Męczenników pod Kazimierzem Biskupim i skosztowaliśmy wody ze źródła Św. Barbary.