czwartek, 26 kwietnia 2018

zapisy na czerwcowe wycieczki trzydniowe

Skarżyski Rajd Rowerowy (9 czerwca 2018) - zapisujemy
W dniach 8-10 czerwca planujemy wyjazd na XIX Skarżyski Rajd Rowerowy. Organizator STC
Znajdź mnie i Grażkę
Skarżysko Kamienna. Impreza podobna do Sielpi, ale dużo więcej uczestników.
Rajd główny w sobotę 9 czerwca (dystanse od 45 do 200 km, sześć tras, preferujemy 75 ale wybór należy do Państwa). Organizator nie zapewnia noclegów, w związku z tym aby bawić się całą sobotę musimy tam dotrzeć w piątek, a powrót zaplanować na niedzielę. Mam noclegi na oku w okolicach miejsca zakończenia, hotel nad zalewem w Rejowie, cena za nocleg 45 zł/ doba x 2 = 90 zł. Ilość miejsc ograniczona.
Wyjazd w piątek 8 czerwca rano pociągiem do Radomia, z Radomia na kołach (ok 60 km)  przez Wąchock, gdzie odwiedzimy Opactwo Cystersów patrz  tutaj oraz słynny pomnik Sołtysa z Wąchocka. W sobotę impreza STC Skarżysko. W niedzielę powrót, do Radomia ok. 50 km dalej pociągiem, lub bezpośrednio dla chętnych do Milanówka 140 km.
Zgłoszenia najpóźniej do 3 maja - dzwonię w sprawie noclegów. (dla tych, którzy mają piątek zajęty jest możliwość dotarcia pociągiem 17.07 z Warszawy Zach, w Skarżysku o 20,07). Lista uczestników w dziale informacje.

Święto Roweru Lubartów (24 czerwca 2018) - zapisujemy
Największa impreza rowerowa w Polsce (patrz na strony Święto Roweru w Lubartowie)
I tu organizator nie zapewnia noclegów. Planuję zarezerwować spanie w Firleju nad jeziorem 12 km od Lubartowa. Tam spotkanie z rowerzystami z Warszawy, Lubartowa i Białorusi, wspólne ognisko.
Dojazd w sobotę 23 czerwca pociągiem do Dęblina, dalej na kołach ok. 60 km. Niedziela ŚWIĘTO ROWERU  (wymagana rejestracja, można też w dniu startu ale to trwa bardzo długo, jak będzie pełna lista zarejestruje)- trasy do wyboru od 35 do 80 km. Wieczorem powrót do Firleja.
Powrót do domu w poniedziałek 25 czerwca (do Dęblina na kołach, dalej pociągiem)

Po 3 maja zamykam listy chętnych na powyższe. Załatwiam noclegi na określoną liczbę uczestników.