niedziela, 6 października 2013

Rajd na orientację z Tremami Mszczonów

Ojciec Basi ma pięć córek o imionach:Ala, Bela, Cela, Dela.
Jak ma na imię piąta córka?

5 pażdziernika wzięliśmy udział  w Rajdzie na orientację organizowanym przez Ośrodek Sportu Termy Mszczonów. Do Mszczonowa pojechaliśmy na rozgrzewkę na kołach. Pod Termami start. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy i ruszali na trasę w 10 minutowych odstępach. Cały STR był w jednej grupie - 5-tej (ośmioosobowej).

Dostaliśmy mapy, koszulki i pod Termami wyznaczono pierwszy punkt, do którego trzeba było dojechać. Na pierwszym punkcie była do rozwiązania zagadka i wskazówki jak dojechać do następnego - itd przez kolejnych 7 punktów. Dystans do mety nad Stawy Św. Anny - 50 km.Nad Stawami Św. Anny zakończeniu rajdu. Ognisko, kiełbaski, herbatka i losowanie nagród dla najlepszych. Najlepszych, czyli dla tych którzy pokonali całą trasę, odnaleźli wszystkie punkty i prawidłowo rozwiązali wszystkie zadania. Całą trasę pokonaliśmy, wszystkie punkty odnaleźliśmy, niestety polegliśmy na pierwszej zagadce, nagrody przypadły innym.


Termy Mszczonów takie rajdy organizują dwa w roku, wiosenny i jesienny. Byliśmy po raz pierwszy, ale już zadeklarowaliśmy powrót na wiosną. Bardzo ciekawa i udana impreza, dobrze zorganizowana. Polecamy.

Po zakończeniu imprezy wróciliśmy na kołach do Milanówka . Dla nas zakończyło się na przejechaniu 89 km.


Na drucie telegraficznym siedziały jaskółki. W pewnej chwili 5 jaskółek odfrunęło,  a po pewnym czasie 3 jaskółki powróciły. Wówczas na drucie siedziało 12 jaskółek. Ile jaskółek było na początku?