niedziela, 17 marca 2013

Pierwsza wycieczka w tym roku za nami

Planując pierwszą wycieczkę na ten rok myślałem o innej pogodzie. Tuż przed 21 marca powinna już powoli wychodzić wiosna. 17 -tego aura była jeszcze zimowa, ale nie zraziła najwierniejszych członków naszej sekcji, przybyło również dwóch nowych Jan i Jarek.
kawka na leśnej polanie

Dla rozruchu wybraliśmy dość krótką trasę 42 km. Milanówek - Rokitno - Brwinów - Pruszków - Strzeniówka - Otrębusy - Podkowa Leśna - Milanówek.
Po drodze zgubił się Dominik z Szymonem, ale się odnaleźli. Na polanie leśnej w Otrębusach na kawce byliśmy już wszyscy razem. Zima niby jeszcze w pełni, śnieg, ale bezwietrznie, słoneczko, nie było czego żałować.
ci co mieli lepsiejsze rowery musieli na polanę donieść


Atrakcją w Otrębusach było Muzeum Sztuki Ludowej profesora Mariana Pokropka. Polecam odwiedzić Otrębusy ul. Natalińska 15, coś niesamowitego. A sam profesor, który nas oprowadzał po muzeum i opowiadał o sztuce ludowej to również cyklista, raczej więcej kolarz przełajowy, wicemistrz Polski i mistrz Warszawy z roku 1955.
profesor Marian Pokropek

Wkrótce w galerii więcej zdjęć z tej wycieczki, a następna 7 kwietnia do Muzeum Puszczy Kampinowskiej w Granicy, koło Kampinosu.