niedziela, 10 września 2017

przy ognisku w Walerianach

Trochę się odkładało tę wycieczkę, ale się udało. Trasa autorska Sławka, jak to Sławka, przez, no przez tu i tam ale takimi drogami, których nikt by nie zaplanował. Mnie pasowało, myślę, że Julianowi też, a więc ok. Po drodze grzybobranie, w pięć minut, ale owocne, a docelowo ognisko w Walerianach u moich znajomych, w ich prywatnym, wykoszonym lesie.

 Wykosili dojazd do miejsce docelowego, i gdy przyszło do rozpalenia ogniska, okazało się, że w dołku przygotowanym na ognisko mieszka rodzinka jaszczurek, musieliśmy się przenieść kawałek dalej. I dalej już poszło gładko. Przepiękna pogoda, las jak park, kielbacha i coś do niej, sielanka i
nagrody. Laleczki Madzi. Jedna powędrowała do Ludwika, druga do gospodarzy. Dziękujemy Sabince i Zbyszkowie za udostępnienie miejsca. Powrót znowu hard rockowy, ale to trasa Sławka, trochę się pogubiliśmy na końcu, ale koniec, końcem ognisko i traskę uważam za udaną, o to chodziło, a po drodze jeszcze poćwiczyło, częściej Lidka, ale ja też się wykazałem, skromnie mówiąc. Czas jakoś szybko biegł, szybciej niż się jeździło, a przejeździło ok 70 km a wróciło późno. Ale lepiej późno niż wcale, tak w powiedzeniu i tak w realu.


Królowa Siepi

Sielpię, czyli Konecki Maraton Rowerowy odpuściliśmy, ale nie wszyscy...

Do Sielpi pojechała nas piątka;  ja, Michał Raszyn, Marian, Andrzej, Leszek i wszyscy pojechaliśmy na 180 km (prawie) - Leszek na 75 km, udało nam się ukończyć trasy. Impreza  super, ja miałam jako jedyna gumę . Pozdrawiamy Opoczno, Tarnów, Konrada i cała resztę. Ja szczególne dziękuje MICHAŁOWI za to ze zdecydował od początku jechać ze mną i Marianowi, którzy jechali ze mną moim tempem, w ogóle czułam się tam jak królewna, dużo by pisać o  całym 3 dniowym wyjeździe.
                                                                                                         Sylwia

Dziękujemy grupce STR za reprezentowanie nas w Sielpi, gratulujemy Sylwi wypełnienia zadania i całej reszcie za jej wsparcie. Do zobaczenia, do wspomnień i do galerii zdjęć.